Služby

Naši zkušení lektoři přichystají kvalitní cvičební program přímo u vás na pracovišti. Nabízíme zejména “Body and Mind” lekce, které jsou pro zaměstnance v kancelářích ideální. V rámci našich lekcí pracujeme s celým tělem a zvláštní pozornost klademe na přetěžované partie. Zároveň se soustředíme na práci s dechem, koncentraci a také na relaxaci, která přináší psychickou pohodu a uvolnění. Zajišťujeme služby masérů a fyzioterapeutů. Jsme schopni pracovat s většími skupinami i ušít program na míru konkrétnímu jednotlivci, či malé skupině. Nabízíme celou řadu doplňkových služeb od kratších seminářů po organizaci komplexních akcí typu Dne či Týdne zdraví a teambuildingů.

 

  • Active Benefit působí na území Prahy a v jejím okolí.
  • U pravidelných cvičení typu jógy a pilates nabízíme zkušební lekci zdarma.
  • Lekce mohou být vedeny i v angličtině.
  • Poskytujeme kompletní servis včetně vybavení pomůckami dle typu služby.

Skupinové lekce

Pravidelné cvičení na pracovišti je esencí naší činnosti. Pouze pravidelnost a soustavná praxe přináší výsledky. Nabízíme lekce jógy, pilates či kalanetiky včetně jejich různých variací. Lekce jsou pestré a obtížnost cvičení je uzpůsobena podle potřeb skupiny tak, aby vyhovovala začátečníkům i pokročilým. Krátkodobým cílem lekcí je fyzické a mentální osvěžení. Dlouhodobým cílem je pak zdraví, duševní svěžest a spokojenost cvičících.
Doporučujeme lekce minimálně 1x týdně, lépe však 2x týdně, kdy je odezva organizmu na cvičení výraznější.

Office Refresh

Office Refresh

jednoduché, ale účinné pohybové osvěžení

Krátké cvičení v rozsahu 20 až 30 minut, které je šité na míru kancelářskému prostředí. Kromě pohybu je kladen důraz i na vnímání těla (interocepci) a vědomé dýchání. Lekce mohou probíhat samostatně nebo dvě po sobě. Výhodou rozdělení do dvou menších skupin je individuálnější přístup. Nároky na prostor jsou minimální. Pro řadu cviků lze využít například stůl a židle, které se na místě nacházejí. Cvičící navíc nemusí ztrácet čas převlékáním.

Jóga

Jóga

zvolte si typ jógy a okuste její blahodárné účinky

Systém jógy je velmi obsáhlý a nabízí širokou škálu možností, ze kterých si vybere téměř každý. Jóga zahrnuje nejen fyzické cvičení – zaujímání jógových pozic (ásan), ale také dechová cvičení (pránajáma) a meditaci zklidňující mysl. Pro kancelářské prostředí je vhodná zejména relativně dynamická vinyasa jóga při níž se tělo rychle prohřívá a provádění ásan je pak snazší. Zvolit lze ale i silovější power jógu, velmi jemnou jin jógu nebo tradičnější formu hatha jógy s větším důrazem na dechové techniky, meditaci a dlouhé výdrže v pozicích.
Pilates

Pilates

celostní trénink pro tělo i mysl

Při cvičení pilates se procvičují především hlubší vrstvy svalstva. Ty jsou menší a zpravidla slabší, ale mají zásadní vliv na správné držení těla. Lekce obsahují posilovací cviky, strečink a cviky na uvolnění a správné dýchání. Pilates pomáhá například při léčbě bolesti zad a hlavy nebo poruchy držení těla. Proto metodu doporučují chiropraktici, ortopedi a fyzioterapeuti.
Nejdůležitější zásady metody pilates jsou kontrola, koncentrace, přesnost, vědomé dýchání, centrování, relaxace, plynulost pohybů a koordinace.

Moderní kalanetika

Moderní kalanetika

zpevněte a zformujte si postavu

V 80. letech to byl hit, v 90. letech ji cvičil kdekdo, pak trochu zapadla. Nyní se vrací v nové verzi, kdy se více soustředí na celé tělo a díky novým prvkům je zábavnější.
Kalanetika je typická malými, ale velmi účinnými pohyby, které se opakují v určitých frekvencích. Na lekcích se každá svalová skupina nejprve zahřeje, pak posílí a vzápětí protáhne. Zároveň je kladen důraz na správné držení cvičebních poloh tak, aby byl zpevněn střed těla a zapojily se i vnitřní svaly. Výsledky jsou u kalanetiky vidět velice brzy – formuje postavu, prospívá koordinaci a pomáhá člověku uvědomit si vlastní tělo a zlepšuje pocit z něj.

Individuální lekce

Každý jsme jiný, každý jsme originál. Cvičení je dobré pro všechny, ale volba vhodného přístupu se liší v závislosti na věku, zdravotním stavu, tělesné konstituci i duševním rozpoložení.
Individuální lekce pomohou začátečníkům lépe se seznámit s cvičením a pokročilým proniknout více do hloubky. Umoňují osobní přístup a zaměření se na vhodně zvolenou skladbu cviků v případě řešení konkrétního zdravotního problému. Individuální lekce jsou v neposlední řadě vhodné pro velmi zaneprázdněné lidi – šetří čas, protože cvičení může probíhat v domluvenou dobu na libovolném místě.

Masáže

V  době sedavých zaměstnání a nedostatku zdravého pohybu funguje masáž jako velmi efektivní nástroj přinášející rychlou úlevu. V kombinaci s vhodně zvoleným cvičením se účinky obou přístupů umocňují.
Záleží na klientovi, zda zvolí spíše relaxační čí více povzbudivou formu masáže, zda preferují zaměření na problematická místa, nebo celkovou masáž.
Pro masáže lze využít buď skládací masérskou židli, nebo mobilní lehátko. Masérská židle se hodí ke kratším masážím, protože masáž probíhá vsedě. Lze ji provádět i přes oblečení prostřednictvím akupresurního působení. Výhodou je, že pro tento postup není nezbytné, aby masáž probíhala v diskrétním prostředí. Využití lehátka je vhodné pro komplexnější masáže. Klient je při masáži částečně svlečen, proto je třeba mít k dispozici zvláštní místnost.
V případě jednorázových akcí si masér židli či lehátko přiváží sebou. Při pravidelných návštěvách si lze židli či stůl dlouhodobě pronajmout či zakoupit.

Fyzioterapie

Fyzioterapie se zabývá diagnostikou, léčbou i prevencí poruch pohybového systému.  Služby fyzioterapeuta jsou nejčastěji vyhledávány v případě akutních či chronických bolestí zad, páteře a kloubů, ať už jsou způsobeny nevhodnými pohybovými návyky, degenerativním onemocněním nebo úrazem. Fyzioterapie je vyhledávána i ve chvíli, kdy naše oblíbené cvičení dostatečně nepomáhá, nebo je vzhledem k závažnosti problému zcela znemožněno.
Základem efektivní léčby je přesná diagnostika, umožňující nasazení vhodných terapeutických postupů. Těch je celá řada, od manuálních metod po návrh individuálních cvičení. Často pomáhá i upozornění na nevhodné pohybové návyky, či doporučení jak vhodně upravit ergonomii vašeho pracovního prostředí.
Active Benefit spolupracuje se zkušenými fyzioterapeuty při pořádání seminářů a při poskytování individuálních konzultací a terapií pro zaměstnance.

Jednorázové akce, semináře a kurzy

Nabízíme celou řadu jednorázových akcí, které lze dle požadavků klienta kombinovat. Organizujeme krátké semináře v rozsahu 1 až 2 hodiny (např. Jak sedět zdravě, Jak jíst zdravě, Antistresová sestava), jejichž součástí je jak praktická, tak teoretická část.
Další možností jsou kurzy, jejichž cílem je předání uceleného cvičebního systému. Tyto kurzy kladou větší nároky na pravidelnou účast. V rámci ucelených bloků nabízíme např. výuku ashtanga vinyasa jógy, orgánové či hormonální jógy.
Active Benefit zajišťuje na klíč tzv. Dny zdraví. Tyto akce mohou být zaměřeny na jedno téma (např. Jóga den), nebo mohou zasahovat širší oblast zdravého životního stylu (různé typy lekcí, výživové poradenství, konzultace s fyzioterapeutem apod.). Program může být zhuštěný do jediného dne, nebo naopak probíhat v delším časovém období (týden zdraví, měsíc zdraví apod.).  Výhodou je, že si lidé mohou otestovat více možností, jak pracovat s tělem a následně se rozhodnout, čemu se věnovat pravidelně.

Seminář Jak sedět zdravě (1,5h)

Bolesti v zádech jsou epidemií moderní doby a jedním z nejčastějších důvodů pracovní neschopnosti. Hlavním viníkem této situace je nedostatek zdravého pohybu a dlouhé hodiny, které každý den trávíme na židli u pracovního stolu. Povaha řady současných zaměstnání nám v tomto ohledu nedává mnoho na výběr. Co ale ovlivnit lze je způsob, jakým sedíme. Můžeme se naučit sedět zdravěji.

Na semináři se dozvíte nejdůležitější pravidla z pohledu ergonomie sezení a uspořádání pracovního stolu, osvojíte si správnou techniku sezení, vyzkoušíte si jednoduché, ale účinné cviky, jejichž pravidelné opakování během dne do značené míry kompenzuje negativní vlivy sezení.

Úvodní seminář může být následován několika kratšími a prakticky zaměřenými lekcemi přímo u pracovního stolu, které usnadní správné zvládnutí technik vysvětlených v rámci základního semináře.

Seminář Jak jíst zdravě (1,5h)
Abychom se cítili dobře jak fyzicky, tak psychicky, je nezbytné našemu tělu v rozumné míře dopřát vše, co potřebuje. Někdy je ale obtížné se v tom vyznat. Co mám jíst? Kdy to mám jíst? Mám všeho dost nebo mi něco chybí? Jak zhubnout pár kilo, nebo naopak přibrat? Jak zvýšit svou výkonnost pomocí hodnotné stravy? Tyto a mnoho dalších otázek budete mít v rámci našeho semináře možnost konzultovat s odborníkem, který vám pomůže vysledovat nesprávné návyky, pojmenovat problémy nebo překážky správné výživy a upřesnit vaši motivaci.
Seminář Antistresové techniky (1,5 - 3h)

Antistresové techniky představují sérii jógových praktik zaměřených na zklidnění a snížení stresu. Zahrnuty jsou ásany, dechové techniky, mantry a jóga nidra (jógový spánek).

Cílem semináře je naučit se jednoduché a účinné antistresové techniky, které lze aplikovat v každodenním životě.

Seminář lze rozdělit do kurzu o několika kratších lekcích.

Seminář Jóga pro dva (1,5 – 3h)

Ačkoliv je praxe jógy veskrze individuální záležitost, ne vždy to musí platit na 100%. To je případ jógy pro dva, nebo také partnerské jógy. Cvičení ve dvojici má dvě základní podoby. První z nich je dopomoc v pozici, kdy ásanu zaujímá jen jeden z dvojice a druhý dopomáhá. Druhou možností je uzpůsobení tradičních ásan tak, aby dvojice mohla pozici zaujmout ve stejný okamžik ve vzájemné dopomoci.

Partnerská jóga představuje hravou a neformální aktivitu, která se výborně hodí např. jako součást firemních akcí, teambuildingů apod. Ačkoliv při praktikování jógy pro dva je třeba vystoupit ze své „osobní bubliny“, rozhodně se nejedná o cvičení vhodné výlučně pro partnery.

Seminář Pranajáma – tajemství dechu (1,5 - 3h)

Pranajáma je ovládání dechu jež je zdrojem naší životní energie (prány). Dle východní tradice je délka našeho života stanovena počtem nádechů a výdechů namísto počtu roků. Často dechu nepřikládáme příliš velkou důležitost a nejsme si vědomi jeho síly. Obvykle dýcháme velmi povrchně. Pokud se naučíme pracovat s dechem, můžeme například své tělo povzbudit, zahřát, ochladit, zklidnit mysl nebo snížit stres. V rámci semináře jsou dechové techniky podpořeny asánami a mudrami (jógovými gesty ovlivňujícími energetické proudění).

Cílem semináře je naučit se jednoduché a účinné dechové techniky, které lze aplikovat v každodenním životě.

Seminář lze rozdělit do kurzu o několika kratších lekcích.

Kurz Orgánová jóga (6h)

Uveďte do rovnováhy své orgány a podpořte jejich správnou funkci pomocí jógy a čínské medicíny.

Dle čínské medicíny se v těle nachází dráhy (meridiány), kterými proudí životní energie. Tyto dráhy je možné ovlivnit pomocí jógových pozic, akupresury a vibrací generovaných prostřednictvím zvuku. Těmito technikami se zaměříme na stimulaci určité energické dráhy a orgán s ní spojený. Na konci kurzu budete schopni  sestavu orgánové jógy praktikovat sami v každodenním životě. Na naše orgány působí také změna ročního období, strava, denní hodina, naše pocity a chování. Dozvíte se, jak tyto faktory můžeme ovlivnit svým jednáním a podpořit tak jejich zdravou rovnováhu.

Kurz Hormonální jógová terapie pro ženy (10h)

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní terapie užívána k nastolení rovnováhy našeho hormonálního mechanismu. Toto je docíleno stimulací žláz s vnitřní sekrecí a jejich produkcí hormonů.

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodriguez, která při jejím vytváření využila svou třicetiletou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie. Hormonální jógová terapie pomáhá ženám při řešení problémů s menopauzou, nepravidelnou menstruací, emocionální nestabilitou, nespavostí, hypofunkcí štítné žlázy a v řadě dalších případů souvisejících s hormonální nerovnováhou.

Užívané metody zahrnují ásany (jógové pozice), dechové techniky, vizualizace, jóga nidru (jógový spánek), bandhy (tělesné zámky užívané v józe) a tibetské vedení energie. Jelikož má stres velmi špatný vliv na naše celkové zdraví, součástí jsou i antistresové techniky.

Hormonální jógová terapie působí na fyzické, fyziologické, psychické i na energické úrovni. V dosahování výsledků je rychlejší a efektivnější než tradiční jóga. Během semináře se naučíte sestavu hormonální jógy a na konci byste měly být schopné sestavu samy cvičit doma.

Kurz Ashtanga Vinyasa jóga (20h)

Ashtanga Vinyasa jóga je celosvětově nejrozšířenější styl jógy. Vyznačuje se svojí dynamikou a také intenzitou. Její optimální zvládnutí vyžaduje pravidelnou praxi.

Kurz sestává z dvaceti hodinových lekcí, které se konají dvakrát týdně. Vedle praxe je kladen důraz i na znalost teoretických aspektů této jógy. Účastníci kurzu se seznámí se zkrácenou první sérií Ashtangy Vinyasy, která je zacílena zejména na předklony a má významný zdravotně-terapeutický účinek.

Na konci kurzu budete schopni sestavu cvičit sami doma, případně navázat pravidelnými lekcemi Ashtanga Vinyasy na vašem pracovišti.